[PORADY] Crafty / Mighty Vaporizer

Crafty Vaporizer i Mighty Vaporizer zadziwiają swoją wytrzymałością i jakością generowanej pary. Uznawane są za najlepsze vaporizery przenośne ze względu na najlepsze doznania smakowe. To sprzęt dla naprawdę wymagających użytkowników! To właśnie dla nich przygotowaliśmy naprawdę konkretny poradnik, aby mogli wycisnąć z tego sprzętu jak najwięcej!

››› Planujesz dopiero zakupy? Kup Crafty Vaporizer lub Mighty Vaporizer w autoryzowanym sklepie VapeFully.  

1. Crafty / Mighty vaporizer – przygotowanie

– Przed pierwszym użyciem włącz swój vaporizer, ustaw najwyższą temperaturę i pozwól vaporizerowi pracować przez około 15 minut. Pozwoli to na pozbycie się wszystkich pozostałości po procesie produkcji maszynowej. W ten sposób unikniesz fabrycznego posmaku podczas pierwszej inhalacji.

– Dobrze wysusz i zmiel zioła. Drobniejsza konsystencja ziół oznacza więcej styku gorącego powietrza z materiałem roślinnym, a więc w efekcie efektywniejszą waporyzację. A dobrze wysuszone zioła nie dość, że łatwiej się mielą, to ze względu na niższą zawartość wilgoci produkują dużo bardziej gęstą parę.

Crafty Vaporizer i Mighty Vaporizer sprawują się dobrze z małymi ilościami ziół jeśli dociśniesz je liquid padem (jest to metalowa wkładka do komory służąca do waporyzacji koncentratów). Dodatkowo sprawi, że mniejsza ilość ziół przedostanie się do jednostki chłodzącej, więc w efekcie rzadziej będzie wymagała czyszczenia.

2. Waporyzacja i obsługa

– Jeśli chcesz, aby zioła starczyły na dłużej, zaczynaj waporyzację na niskich temperaturach. Dzięki temu później, po zakończonej sesji, jeśli znów będziesz chciał się poinhalować to używając wyższego ustawienia temperatury możesz dalej korzystać z tego samego nabicia.

– Na ustnik waporyzatora bardzo łatwo jest zamontować gumowy wężyk co pozwala na podłączenie waporyzatora do fajki wodnej, dzięki czemu para będzie jeszcze chłodniejsza i bardziej delikatna.

– Sitko pod komorą chłodzącą przepuszcza sporo drobnych fragmentów ziół. Wymień je na sitko o drobniejszych oczkach (dołączona do zestawu), a nie będziesz musiał tak często czyścić komory chłodzącej.

– Jeśli swojego vaporizera używasz w grupie osób to ważnym jest, aby miał on kilka sekund „odpoczynku” pomiędzy wdechami branymi przez kolejne osoby. W przeciwnym razie vaporizer może się przegrzewać i po dwóch – trzech sesjach po prostu się wyłączy. Wówczas czeka Was przymusowa, nieprzyjemna przerwa…

– NIGDY nie ładuj Crafty Vaporizer / Mighty Vaporizer jeżeli są wciąż gorące. Może to znacznie skrócić żywotność baterii.

3. Jak czyścić Crafty / Mighty vaporizer?

– Po każdej zakończonej sesji komorę grzewczą oraz sitko na drodze pary do ustnika należy wyczyścić używając dołączonej do zestawu szczoteczki.

– Raz na jakiś czas może być konieczne również odmoczenie w alkoholu jednostki chłodzącej oraz ustnika. Będzie do tego konieczne jego rozmontowanie, dlatego zalecamy zapoznanie się z instrukcją obsługi, ponieważ bez tego łatwo je uszkodzić. Kleiste elementy najlepiej zmyć patyczkiem higienicznym zamoczonym w alkoholu izopropylowym. Nie używaj acetonu, może odbarwić plastikowe części i uszkodzić gumowe uszczelki. Po wszystkim zalecamy wszystko przepłukać w ciepłej wodzie i poczekać, aż wyschnie.

– Z czasem uszczelki będą wymagały wymiany. Zauważysz to po nieszczelności waporyzatora i uciekającej parze.

Do czyszczenia tych modeli polecamy THCleaner.

Podobało się? Piszcie w komentarzach, które rady najbardziej się wam przydały!

 

Join the discussion

Let your opinion be heard, add your comment!

Melde dich bei unserem Newsletter an und bekomme nur wertvolle Inhalte

Copyright © 2018 VapeFully | All vaporizers sold on this website are intended only for aromatherapy use.