[PORADY] Extreme Q 6.0 Vaporizer

Extreme Q 6.0 vaporizer to najczęściej kupowany sprzęt w Europie. I nie ma co się dziwić, gdyż jest to potężny waporyzator stacjonarny, który zadowoli zarówno pojedynczych użytkowników, jak i zgraję imprezowiczów. Dzięki poradnikowi, który został przygotowany przez ekspertów VapeFully, dowiesz się, jak wycisnąć z tego sprzętu jeszcze więcej!

››› Planujesz dopiero zakupy? Kup Extreme Q6.0 Vaporizer w autoryzowanym sklepie VapeFully.  

1. Extreme Q vaporizer – przygotowanie

– Przed pierwszym użyciem włącz Extreme Q, ustaw temperaturę na 260 stopni i pozwól vaporizerowi pracować przez około 30 minut. Pozwoli to na pozbycie się wszystkich pozostałości po procesie produkcji maszynowej. W ten sposób unikniesz fabrycznego posmaku podczas pierwszej inhalacji.

– Dobrze wysusz i zmiel zioła. Drobniejsza konsystencja ziół oznacza więcej styku gorącego powietrza z materiałem roślinnym, a więc w efekcie efektywniejszą waporyzację. A dobrze wysuszone zioła nie dość, że łatwiej się mielą, to ze względu na niższą zawartość wilgoci produkują dużo bardziej gęstą parę.

– Bądź cierpliwy i zacznij inhalację około 15 minut po tym, kiedy wskaźnik zasygnalizuje osiągnięcie pożądanej temperatury. Wprawdzie grzałka robi się gorąca dość szybko, jednak szklane części również muszą się nagrzać, inaczej nie zostanie osiągnięta optymalna wydajność inhalacji. Proces ten można skrócić włączając wentylator (komora na zioła musi być pusta) i pozwalając mu pracować przez 3-4 minuty na najwyższych obrotach i temperaturze.

– Do jednoosobowych inhalacji polecamy tzw. elbow-pack, czyli nabicie ziół do sitka w szklanym kolanku zamiast do przeznaczonej do tego komory. Pozwoli to na mniejsze zużycie ziół oraz uzyskanie bardziej gęstej pary.

2. Waporyzacja i obsługa

– Po kilku wdechach możesz wyjąć nabite zioła i zmielić je jeszcze raz – dzięki podsuszeniu w vaporizerze zmielą się bardzo drobno i kolejne inhalacje zaskoczą Cię mocą.

– Do napełniania balonów masz do wyboru trzy prędkości pracy wentylatora. Im wolniejsze obroty włączysz, tym dłużej będziesz czekał na napełnienie się balonu, za to para będzie o wiele bardziej gęsta. Mając to na uwadze możesz dopasować moc pary do okoliczności inhalacji.

– Używając wężyka, powolny i długi wdech sprawdza się najlepiej, jeśli chcesz wypuszczać gęste i widoczne kłęby pary.

– Nawet wtedy, gdy nie robisz wdechów materiał roślinny grzeje się od rozgrzanego szkła. Jeśli więc robisz przerwę w inhalacji – zdejmij cybuch z ziołami. Uważaj, ponieważ jego temperatura może być wsyoka!

– Nie musisz waporyzować całości nabitych ziół za jednym razem. Spróbuj waporyzacji na niższych temperaturach (180-190), a kiedy poczujesz ochotę na kolejne inhalacje zwiększ temperaturę (190-210) i dokończ sesję. Przy odrobinie wprawy jedno nabicie można waporyzować trzy razy.

3. Jak czyścić Extreme Q vaporizer?

– Zabrudzone elementy szklane oraz stalowe sitka najłatwiej wyczyścisz odmaczając je w alkoholu izopropylowym przez kilka godzin. Alkohol rozpuści olejki oraz inne zanieczyszczenia, które osadziły się wewnątrz. Następnie wypłucz je strumieniem gorącej wody.

– Brudny balon nie jest możliwy do wyczyszczenia, natomiast producent specjalnie skonstruował je tak, aby można było je wymienić samemu. Można dokupić zapasowe balony, lub skorzystać z prostego sposobu typu „zrób to sam”: potrzebny jest foliowy rękaw do pieczenia, na który zakładasz szklaną rurkę z o-ringiem, identycznie jak w przypadku balonu dołączonego do zestawu.

Do czyszczenia tego modelu polecamy THCleaner.

Dajcie znać, które z naszych porad najbardziej się Wam przydały. A może znacie jeszcze jakieś triki? Piszcie!

Join the discussion

Let your opinion be heard, add your comment!

Melde dich bei unserem Newsletter an und bekomme nur wertvolle Inhalte

Copyright © 2018 VapeFully | All vaporizers sold on this website are intended only for aromatherapy use.