[PORADY] Iolite Vaporizer

Iolite Vaporizer to niezwykły vaporizer o unikalnej metodzie działania. Idealnie sprawdzi się w podróży, ponieważ uniezależnia użytkownika od prądu, a to za sprawą wykorzystania butanu. Jest niezwykle lekki, i oczywiście bezpieczny dla Twoich płuc!

››› Planujesz dopiero zakupy? Kup Iolite Vaporizer w autoryzowanym sklepie VapeFully.  

1. Iolite vaporizer – przygotowanie

– Przed pierwszym użyciem włącz vaporizer z pustą komorą i pozwól mu przez chwilę pracować. Pozwoli to na pozbycie się pozostałości po procesie produkcji maszynowej, takich jak resztki smarów czy olejów mogące pogorszyć smak pary podczas pierwszej inhalacji.

– Zioła, które nabijasz do Iolite Vaporizer nie muszą być bardzo drobno zmielone, wystarczy rozmiar mniej więcej otworków w sitku ustnika. Mieląc zioła drobniej możesz uzyskać nieco więcej pary. Ważne jest również odpowiednie ubicie ziół w komorze – powinna być ona szczelnie, ale niezbyt ciasno wypełniona.

– Miej na uwadze, że przy ciśnieniu panującym na wysokości 1600 m.n.p.m. lub większej, butan znacznie słabiej się spala. Wraz ze wzrostem wysokości, w pierwszej kolejności spadnie gęstość produkowanej pary, a następnie vaporizer nie będzie się włączał.

– Używaj wyłącznie gazu najwyższej jakości (butan UN 1950). Gaz niskiej jakości zazwyczaj zawiera sporo zanieczyszczeń, które po pewnym czasie mogą zapchać dyszę wylotu gazu.

– Po napełnieniu swojego Iolite Vaporizer butanem poczekaj od 3 do 5 minut, aby pozwolić ogrzać się zimnemu od rozprężenia gazowi.

– Zimny butan nie spala się dobrze, a czasem w ogóle się nie spala. Pamiętaj o tym zimą: na zewnątrz lub po wejściu do pomieszczenia. Jeśli Twój waporyzator Iolite miał okazję zmarznąć – pozwól mu się przez chwilę rozgrzać.

2. Waporyzacja i obsługa

– Aby uruchomić Iolite Vaporizer ustaw włącznik na pozycji 1, a kiedy usłyszysz syk gazu wciśnij guzik zapłonu. Do zapłonu może nie dojść za pierwszym razem, więc – podobnie jak z zapalniczką – możesz być zmuszony wcisnąć przycisk zapłonu 2-4 razy. Prawidłowy zapłon poznasz po tym, że zapali się pomarańczowa lampka.

– Podczas pierwszej sesji zostaw Iolite Vaporizer włączony na około 30 sekund, aby miał okazję w pełni się rozgrzać (zostanie to zasygnalizowane zgaśnięciem pomarańczowej lampki). Dzięki temu inhalacja od samego początku będzie miała optymalne parametry.

– Nie spiesz się i inhaluj się powoli. Zbyt szybkie wdechy mogą skutkować mniejszą gęstością pary, a w skrajnych przypadkach nawet lekkim posmakiem gazu.

3. Jak czyścić Iolite vaporizer?

– Do zestawu dołączono wyciory, które bardzo dobrze czyszczą wszelkiego rodzaju pyliste zanieczyszczenia. Po każdym użyciu dołączonym wyciorem przetrzyj komorę oraz sitko znajdujące się na drodze pary do ustnika.

– Aby wyczyścić wnętrze komory, namocz patyczek higieniczny w alkoholu izopropylowym i odsącz nadmiar alkoholu papierowym ręcznikiem i dokładnie przetrzyj patyczkiem całe wnętrze komory. Pamiętaj, aby odczekać kilka godzin aż wszystkie pozostałości alkoholu izopropylowego wyparują.

– Jeśli na skutek stosowania taniego gazu dysza wylotu zatka się, możesz opróżnić (bez spalania) zasobnik z gazem Iolite Vaporizer i przedmuchać dyszę sprayem ze sprężonym powietrzem. Jeśli dysza nie jest w skrajnie złym stanie to taki zabieg powinien usunąć zabrudzenia i doprowadzić dyszę do pełnej użyteczności.

Do czyszczenia tego modelu polecamy Cleaner LaPiLu.

Macie jeszcze jakieś porady? Podzielcie się nimi z nami w komentarzach!

Join the discussion

Let your opinion be heard, add your comment!

Melde dich bei unserem Newsletter an und bekomme nur wertvolle Inhalte

Copyright © 2018 VapeFully | All vaporizers sold on this website are intended only for aromatherapy use.