[PORADY] PAX 2 Vaporizer

PAX 2 vaporizer to absolutny hit, który pokochaliśmy od pierwszej sesji! Minimalistyczna stylistyka, wspaniała wydajność i zaskakujące rozwiązania technologiczne (jak choćby wykrywanie obecności ust na ustniku!) sprawiają, że naprawdę łatwo się w nim zakochać. Przeczytaj nasze porady, aby cieszyć się w pełni tym sprzętem od pierwszego wdechu!

››› Planujesz dopiero zakupy? Kup PAX 2 Vaporizer w autoryzowanym sklepie VapeFully.  

1. PAX 2 vaporizer – przygotowanie

– Przed pierwszym użyciem włącz vaporizer z pustą komorą na najwyższe ustawienie temperatury i pozwól mu pracować przez kilka minut. Pozwoli to na pozbycie się pozostałości po procesie produkcji maszynowej, takich jak resztki smarów czy olejów mogące pogorszyć smak pary podczas pierwszej inhalacji.

– Waporyzator PAX 2 wymaga bardzo drobnego zmielenia ziół i ciasnego upchania ich w komorze. Drobniejsza konsystencja sprawi, że mniejsze fragmenty będą miały więcej kontaktu z gorącymi ściankami komory grzewczej i waporyzacja będzie intensywniejsza i bardziej równomierna.

PAX 2 Vaporizer automatycznie wyłącza grzałkę po 30 sekundach bez ruchu, a po kolejnych 3 minutach wyłącza się całkowicie. Pamiętaj o tym i weź pod uwagę to, że po ponownym włączeniu musi minąć chwila aby vaporizer nagrzał się na nowo.

2. Waporyzacja i obsługa

– Diody świecące na fioletowo oznaczają, że vaporizer jeszcze się nagrzewa. Zielony kolor sygnalizuje osiągnięcie wybranego poziomu temperatury.

– Aby sprawdzić poziom baterii w PAX 2 Vaporizer należy potrząsnąć vaporizerem. Na logo w kształcie X zaświeci się wtedy od jednego do czterech ramion.

– Żeby zmienić ustawienia temperatury przytrzymaj przycisk w ustniku wciśnięty przez około sekundę. Światełka zmienią kolor z zielonego na żółty. Naciskając krótko na ustnik zmienisz tryby nagrzewania od żółtego (najchłodniejszego) przez jasny i ciemny pomarańcz po czerwień (najgorętszy). Po ustawieniu interesującej Cię temperatury ponownie wciśnij dłużej ustnik albo potrząśnij urządzeniem.

– PAX 2 posiada ukryte funkcje, tzw. hidden eggs. Aby aktywować te dodatkowe tryby pracy, musisz ułożyć swój vaporizer poziomo, a następnie trzykrotnie obrócić wokół własnej osi. Każde kolejne trzykrotne obrócenie vaporizera aktywuje kolejny tryb.

Dostępne tryby to:

  1. Party Mode – światła w logo PAX 2 Vaporizer zmieniają kolory w losowej kolejności i tempie. Kolory będą zmieniać się szybciej podczas brania wdechu.
  2. Alternate Party Mode – od klasycznego party mode różni się tym, że wszystkie płatki będące częścią logo zmieniają kolor na ten sam.
  3. Party Timer – płatki wyświetlają losowe kolory z losową jasnością, ale nie „poruszają się” dookoła logo jak w poprzednich trybach. Płatki będą zamieniać się miejscami tylko podczas inhalowania się.
  4. Simon says – Tryb ten umożliwia zagrania na vaporizerze w klasyczną grę Simon. Należy położyć PAX 2 Vaporizer na płasko, logiem do góry, a gdy PAX 2 zapala któryś z płatków a Ty musisz przechylić go w kierunku tego płatka. Następnie zapalony zostaje ten sam płatek i jeden dodatkowy. Sekwencja ta powtarza się aż się pomylisz. Dostepnych jest 20 poziomów Simon says.
  5. Globe Mode – płatki zachowują się, jakby były okienkiem skierowanym na dużą, kolorową kulę znajdującą się wewnątrz. Jeśli poruszysz urządzeniem, kula również będzie się poruszać.
  6. Green Mode – płatki mrugają na zielono według powtarzającego się schematu. UWAGA! Aby uruchomić ten tryb musisz obracać PAX 2 Vaporizer w przeciwnym kierunku niż przy pozostałych trybach.

– Po przejściu 20 etapów w Simon Says vaporizer zacznie podczas uruchamiania grać melodię z Funkytown.

– Po przejściu 40 etapów w Simon Says odblokujesz nowy schemat kolorystyczny płatków składających się na logo.

– Jeśli potrząśniesz urządzeniem  w momencie uruchamiania, gdy płatki (X) wyświetlają startową sekwencję, uruchomisz Stealth Mode, w którym płatki do końca sesji będą miały biały kolor i będą wyraźnie przyciemnione. Aby wyłączyć ten tryb, musisz wyłączyć i włączyć PAX Vaporizer.

– Aby uzyskać maksymalną gęstość pary należy brać długie i powolne wdechy.

3. Jak czyścić PAX vaporizer?

– Aby wyczyścić ścieżkę pary, zamocz dołączony wycior w alkoholu izopropylowym i wsuń go w ścieżkę pary (będzie widoczna po zdemontowaniu ustnika) aż poczujesz opór. Następnie wciśnij wycior mocniej, aby wypchnąć umieszczone w komorze sitko. Patyczkiem nasączonym alkoholem wytrzyj też wnętrze komory grzewczej, a sitko i ustnik wrzuć na kilka godzin do kieliszka z alkoholem izopropylowym.

– Klapka komory grzewczej nie powinna być moczona w alkoholu izopropylowym, należy ją jedynie przetrzeć patyczkiem kosmetycznym nasączonym w alkoholu.

– Przed użyciem upewnij się, czy cały alkohol wyparował. Polecamy również uruchomić urządzenie z pustą komorą, aby pozbyć się ewentualnych pozostałości alkoholu.

Do czyszczenia tego modelu polecamy THCleaner.

Dajcie znać, czy nasze porady Wam się przydały. A może znacie jeszcze jakieś triki? Piszcie!

Join the discussion

Let your opinion be heard, add your comment!

Melde dich bei unserem Newsletter an und bekomme nur wertvolle Inhalte

Copyright © 2018 VapeFully | All vaporizers sold on this website are intended only for aromatherapy use.