[PORADY] Plenty Vaporizer

Plenty vaporizer to fenomenlne stacjonarne urządzenie będące kolejnym dziełem niemieckiej firmy Storz & Bickel, producenta słynnych waporyzatorów Volcano, Mighty i Crafty. Para z tego waporyzatora najbardziej przypomina dym, a jednak jest niezwykle delikatna i chłodna. Walory smakowe nie przysłaniają oczywiście jej gęstości i mocy. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, co zrobić, aby wykorzystać 100% potencjału tego urządzenia.

››› Planujesz dopiero zakupy? Kup Plenty Vaporizer w autoryzowanym sklepie VapeFully.  

1. Plenty vaporizer – przygotowanie

– Przed pierwszym użyciem włącz vaporizer z pustą komorą na najwyższe ustawienie temperatury i pozwól mu pracować przez kilka minut. Pozwoli to na pozbycie się pozostałości po procesie produkcji maszynowej, takich jak resztki smarów czy olejów mogące pogorszyć smak pary podczas pierwszej inhalacji.

– Aby zapewnić maksymalną wydajność waporyzacji, postaraj się zmielić swoje zioła jak najdrobniej. Dzięki temu drobniejszej konsystencji gorące powietrze łatwiej wydobędzie z ziół wszystkie substancje aktywne. Zalecamy użycie młynka dołączonego do zestawu, który mieli zioła na małe elementy. Jeśli masz młynek, którym możesz zmielić zioła na jeszcze mniejsze – zachęcamy do tego.

– Następnie należy wypełnić komorę grzewczą ziołami. Jeśli korzystasz z Plenty Vaporizer samemu i nie chcesz nabijać na raz zbyt wiele ziół, włóż do komory podkładkę służącą do waporyzacji koncentratów (liquid pad) i dopiero na niej umieść zioła. Wypełni ona wolną przestrzeń w komorze, dzięki czemu zioła nie będą się przemieszczać. W konsekwencji zapewni to lepszą produkcję pary. Natomiast jeśli używasz bardzo drobnej konsystencji ziół to podkładkę lepiej położyć na ziołach. Zapobiega to przechodzeniu drobinek przez sitko nad komorą, dzięki czemu jednostka chłodząca będzie wymagała rzadszego czyszczenia.

– Uruchamianie Plenty Vaporizer wymaga wykonania dwóch czynności: najpierw musisz wcisnąć okrągły przycisk z boku, aby uruchomić urządzenie, a następnie wcisnąć „spust” (znajdujący się w rączce), aby uruchomić grzałkę.

– Po uruchomieniu vaporizer potrzebuje chwili, aby nagrzać się do ustawionej temperatury. Gdy zostanie ona osiągnięta, urządzenie wyda ciche kliknięcie.

– Wprawdzie Plenty Vaporizer posiada 7 stopni regulacji temperatury ale tylko 4, 5, 6 i 7 nadają się do waporyzacji najpopularniejszych ziół. Pierwsze kilka stopni przeznaczonych jest do ziół o niskich temperaturach waporyzacji, takich jak eukaliptus i mięta.

2. Waporyzacja i obsługa

Plenty Vaporizer podczas pracy nagrzewa się do ustawionej temperatury po czym odłącza zasilanie od grzałki i zaczyna się schładzać. Aby temu zapobiec i utrzymać temperaturę stale na wybranym poziomie musisz trzymać wciśnięty „spust” na rączce.

– Aby ustawić waporyzator w pozycji stojącej należy włożyć dołączoną do zestawu szczoteczkę w szparę znajdującą się na dole, przy pokrętle temperatury. Dzięki temu możesz postawić Plenty’ego w pionie bez ryzyka, że się przewróci.

– Jeśli zależy Ci na maksymalnej gęstości pary, postaraj się Twoje wdechy było powolne i jak najdłuższe. Im więcej gorącego powietrza przeleci przez zioła, tym więcej pary otrzymasz.

3. Jak czyścić Plenty vaporizer?

– Po każdym użyciu dołączonym do zestawu pędzelkiem przetrzyj komorę oraz sitko znajdujące się na drodze pary do ustnika.

– Aby wyczyścić wnętrze komory, namocz patyczek higieniczny w alkoholu izopropylowym i odsącz nadmiar alkoholu papierowym ręcznikiem. Odłącz komorę od reszty vaporizera (w ten sposób ewentualny nadmiar alkoholu nie dostanie się do wnętrza vaporizera) i dokładnie przetrzyj patyczkiem całe wnętrze komory.

– Po czyszczeniu komory alkoholem izopropylowym poczekaj aż resztki alkoholu wyschną i włącz vaporizer Plenty z pustą komorą na najwyższe ustawienie temperatury – pozwoli to na usunięcie ostatnich pozostałości alkoholu.

– Raz na jakiś czas można też odłączyć ustnik, namoczyć go przez kilka minut w alkoholu izopropylowym a następnie przepłukać ciepłą wodą.

– Aby dokładnie wyczyścić całe urządzenie musisz rozmontować elementy komory i ustnika. W instrukcji dołączonej do urządzenie znajduje się dokładny ich schemat oraz podana jest kolejność rozmontowywania. Ze względu na to, że Plenty Vaporizer składa się z wielu drobnych części, polecamy dokładnie zapoznać się z tym schematem.

Do czyszczenia tego modelu polecamy Cleaner LaPiLu.

Podobało się? Jakie Wy macie porady? Piszcie śmiało w komentarzach!

Join the discussion

Let your opinion be heard, add your comment!

Melde dich bei unserem Newsletter an und bekomme nur wertvolle Inhalte

Copyright © 2018 VapeFully | All vaporizers sold on this website are intended only for aromatherapy use.