VapeFully – We all vaporise. All the way!

[TIPY] Crafty / Mighty Vaporizér

Vaporizéry Crafty a Mighty vás ohúria svojou odolnosťou a kvalitou vytváranej pary. Považujú sa za najlepšie prenosné vaporizéry z hľadiska chuťového pôžitku. Sú to naozaj zariadenia pre náročných užívateľov! Preto sme pre vás pripravili špeciálne tipy, aby ste mohli z týchto zariadení získať čo najviac!

››› Zatiaľ iba uvažujete o nákupe? Kúpte si vaporizéry Crafty alebo Mighty v autorizovanom e-shope VapeFully.  

1. Príprava vaporizérov Crafty a Mighty

 

– Pred prvým použitím zapnite svoj vaporizér, nastavte najvyššiu teplotu a nechajte ho pracovať asi tak štvrť hodinu. To umožní zbaviť sa všetkých zvyškov po strojárenskom výrobnom procese. Vyhnete sa nepríjemnej továrenskej pachuti pri prvej inhalácii.

 

– Dobre vysušte a pomeľte bylinky. Jemnejšia konzistencia byliniek vám umožní väčší kontakt horúceho vzduchu s rastlinným materiálom, a teda aj efektívnejšiu vaporizáciu. A dobre vysušené bylinky sa nielen jednoduchšie melú, ale vďaka zníženému obsahu vlhkosti vytvárajú oveľa hustejšiu paru.

 

– Vaporizéry Crafty a Mighty dobre zvládnu malé množstvo byliniek, ak ich vtlačíte pomocou tzv. liquid padu (čiže kovovej vložky do komory na vaporizáciu koncentrátov). Okrem toho vám pomôže, aby sa menej byliniek dostalo do chladiacej jednotky, takže bude vyžadovať menej čistenia.

2. Vaporizácia a ovládanie

 

– Ak chcete, aby bylinky vydržali dlhšie, začnite vaporizovať pri nízkych teplotách. Umožní vám to po dokončení sekvencie, ak budete chcieť neskôr znova inhalovať, opäť použiť rovnakú dávku byliniek pomocou vyššieho nastavenia teploty.

 

– Na náustok vaporizéra sa dá veľmi ľahko namontovať gumová hadička, ktorá umožňuje pripojiť vaporizér k vodnej fajke, takže para bude ešte chladnejšia a jemnejšia.

 

– Sitko pod chladiacou komorou prepúšťa dosť veľa malých úlomkov byliniek. Vymeňte ho za sitko s jemnejšími otvormi (ktoré nájdete v balení) a nebudete musieť chladiacu komoru tak často čistiť.

 

– Ak svoj vaporizér používate v skupine, je dôležité mu dať pár sekúnd „pohov“ medzi vdýchnutiami jednotlivých užívateľov. Inak sa vaporizér môže prehriať a po dvoch či troch sekvenciách sa jednoducho vypne. Potom môžete očakávať nepríjemnú nútenú prestávku…

 

– Nikdy nenabíjajte vaporizéry Crafty či Mighty, ak sú ešte stále horúce. Môže to výrazne znížiť životnosť batérie.

3. Ako sa čistia vaporizéry Crafty a Mighty?

 

– Po každej dokončenej sekvencii je treba vyčistiť ohrievaciu komoru a sitko v trase pary do náustka pomocou pribalenej kefky.

 

– Raz za čas možno budete musieť namočiť do alkoholu aj chladiacu jednotku a náustok. Budete ho musieť rozobrať, preto odporúčame, aby ste si prečítali návod, pretože inak by ste ho mohli ľahko poškodiť. Lepkavé škvrny sa najlepšie čistia vatovou tyčinkou namočenou v izopropylalkohole. Nepoužívajte acetón, pretože môže odfarbiť plastové diely a poškodiť gumové tesnenia. Nakoniec odporúčame všetky súčiastky opláchnuť teplou vodou a počkať, kým budú suché.

 

– Po určitom čase budete musieť tesnenia vymeniť. Poznáte to podľa toho, že vaporizér nebude tesniť a bude z neho unikať para.

 

Ak chcete vyčistiť tento model, odporúčame vám prostriedok THCleaner.

 

Páčilo sa vám? Napíšte do komentárov, ktoré rady boli pre vás najužitočnejšie!

Join the discussion

Let your opinion be heard, add your comment!

Copyright © 2017 VapeFully | All vaporizers sold on this website are intended only for aromatherapy use.