VapeFully – We all vaporise. All the way!

[TIPY] Extreme Q 6.0 Vaporizér

Vaporizér Extreme Q 6.0 je najčastejšie kupované zariadenie v Európe. A niet sa čomu čudovať, pretože ide o výkonný stacionárny prístroj, ktorý uspokojí jednotlivcov aj celú partiu na večierku. Vďaka našim tipom, ktoré pripravili odborníci z VapeFully, sa naučíte, ako dostať z tohto prístroja ešte viac!

››› Zatiaľ iba uvažujete o nákupe? Kúpte si vaporizér Extreme Q6.0 v autorizovanom e-shope VapeFully.  

1. Príprava vaporizéra Extreme Q

 

– Pred prvým použitím Extreme Q zapnite, nastavte teplotu na 260 stupňov a nechajte vaporizér pracovať približne pol hodinu. To umožní odstrániť všetky zvyšky strojného výrobného procesu. Vyhnete sa nepríjemnej továrenskej pachuti pri prvej inhalácii.

 

– Dobre bylinky vysušte a pomeľte. Ich jemnejšia konzistencia vám umožní väčší kontakt horúceho vzduchu s rastlinným materiálom, a teda aj efektívnejšiu vaporizáciu. A dobre vysušené bylinky sa nielen jednoduchšie melú, ale vďaka zníženému obsahu vlhkosti vytvárajú oveľa hustejšiu paru.

 

– Buďte trpezliví a začnite inhalovať až asi 15 minút po tom, ako ukazovateľ oznámi, že bola dosiahnutá požadovaná teplota. Výhrevné teleso sa síce dosť rýchlo ohrieva, ale sklené súčiastky sa musia tiež nahriať, inak nebude mať inhalácia ideálnu účinnosť. Môžete tento proces skrátiť zapnutím ventilátora (komora na bylinky musí byť prázdna) a nechať ho pracovať 3-4 minúty s najvyššími obrátkami a teplotou.

 

– Na individuálne inhalácie odporúčame tzv. elbow-pack,  teda vloženie byliniek do sitka v sklenom ohybe namiesto do komory, ktorá je na to určená. To umožňuje spotrebovať menej byliniek a získať hustejšiu paru.

2. Vaporizácia a ovládanie

 

– Po pár vdýchnutiach môžete vybrať bylinky a znova ich pomlieť – vďaka vysušeniu vo vaporizére sa budú dať pomlieť veľmi najemno a následné inhalácie vás prekvapia svojím účinkom.

 

– Na naplnenie balónikov sú k dispozícii tri prevádzkové rýchlosti ventilátora. Čím pomalšie otáčky zapnete, tým dlhšie budete čakať na nafúknutie balónika, ale para bude oveľa hustejšia. Pomocou tohto poznatku môžete nastaviť silu pary podľa okolností pri inhalácii.

 

– Keď používate hadičku a chcete vypúšťať husté a viditeľné oblaky pary, najvhodnejšie sú pomalé a dlhé vdýchnutia.

 

– Aj keď práve nevdychujete, rastlinný materiál ohrieva rozohriate sklo. Takže ak si urobíte prestávku v inhalácii, odmontujte rúrku s bylinkami. Buďte opatrní, pretože môže byť horúca!

 

– Netreba spotrebovať všetky vložené bylinky naraz. Skúste vaporizovať pri nižších teplotách (180-190), a keď budete mať chuť na ďalšiu inhaláciu, zvýšte teplotu (na 190-210) a dokončite sekvenciu. S trochou praxe môže vaporizovať jednu dávku na trikrát.

3. Ako sa čistí vaporizér Extreme Q?

 

– Špinavé sklenené súčiastky a oceľové sitká sa najľahšie vyčistia tak, že ich namočíte na niekoľko hodín do izopropylalkoholu. Alkohol rozpustí olejčeky a iné nečistoty, ktoré sa usadili vo vnútri. Potom ich opláchnite prúdom teplej vody.

 

– Špinavý balónik nejde vyčistiť, ale výrobca ho vytvoril špeciálne tak, aby ste ho mohli vymeniť sami. Môžete si kúpiť náhradné balóniky alebo použiť jednoduchú metódu v štýle „urob to sám“: použite fóliu na pečenie, na ktorú môžete nasadiť sklenú rúrku s krúžkom, presne ako pri balóniku, ktorý je súčasťou balenia.

Ak chcete vyčistiť tento model, odporúčame vám prostriedok THCleaner.

Dajte nám vedieť, ktoré z našich rád sa vám najviac hodili. Poznáte ešte nejaké iné tipy? Napíšte nám!

Join the discussion

Let your opinion be heard, add your comment!

Copyright © 2017 VapeFully | All vaporizers sold on this website are intended only for aromatherapy use.