VapeFully – We all vaporise. All the way!

[TIPY] Extreme Q 6.0 Vaporizér

Vaporizér Extreme Q 6.0 je nejčastěji nakupované zařízení v Evropě. A není divu, protože se jedná o výkonný stacionární vaporizér, který uspokojí jak jednotlivce, tak celou partu na večírku. Díky naším tipům, které připravili odborníci z VapeFully, se dozvíte, jak získat z tohoto přístroje ještě víc!

››› Zatím jen uvažujete o nákupu? Kupte si vaporizér Extreme Q6.0 v autorizovaném e-shopu VapeFully.  

1. Příprava vaporizéru Extreme Q

 

– Před prvním použitím zapněte Extreme Q, nastavte teplotu na 260 stupňů a nechte vaporizér fungovat přibližně 30 minut. To vám umožní odstranit všechny pozůstatky strojního výrobního procesu. Vyhnete se nepříjemné továrenské pachuti během první inhalace.

 

– Dobře vysušte a rozemelte bylinky. Jemnější konzistence bylinek umožní více kontaktu horkého vzduchu s rostlinným materiálem, a v důsledku toho efektivnější vaporizaci. A dobře vysušené byliny se nejenom snadněji melou, ale díky nižšímu obsah vlhkosti vytvářejí také mnohem hustší páru.

 

– Buďte trpěliví a začněte inhalaci teprve až asi 15 minut po tom, co ukazatel oznámí dosažení požadované teploty. Topné těleso se sice docela rychle zahřívá, ale skleněné součástky se také musí rozehřát, jinak nedosáhnete optimální efektivity inhalace. Můžete tento průběh zkrátit zapnutím ventilátoru (komora na bylinky musí být prázdná) a nechat jej pracovat 3-4 minuty za maximálních obrátek a teploty.

 

– Pro individuální inhalace doporučujeme tzv. elbow-pack, tedy vložení bylinek do sítka ve skleněném kloubu místo do komory, která je k tomu určená. To vám umožní spotřebovat méně bylinek a získat hustší páru.

 

2. Vaporizace a obsluha

 

– Po několika vdechnutích můžete vyjmout bylinky a znovu je pomlít – díky vysušení ve vaporizéru je lze pomlít velmi jemně a následné inhalace vás překvapí svým účinkem.

 

– K plnění balónků jsou k dispozici tři rychlosti fungování ventilátoru. Čím pomalejší obrátky zapnete, tím déle budete čekat na naplnění balónku, ale pára bude mnohem hustší. S tímto vědomím můžete nastavit sílu páry dle okolností při inhalaci.

 

– Při použití hadičky se nejlépe osvědčí pomalá a dlouhá vdechnutí, pokud chcete vypouštět husté a viditelné oblaky páry.

 

– I když právě nevdechujete, rostlinný materiál se zahřívá od rozehřátého skla. Takže pokud si uděláte přestávku v inhalaci, odmontujte trubičku s bylinkami. Buďte opatrní, protože může být horká!

 

– Není nutné vaporizovat veškeré vložené bylinky najednou. Zkuste vaporizaci při nižších teplotách (180-190), a když budete mít chuť na další inhalaci, zvyšte teplotu (na 190-210) a dokončete sekvenci. S trochou praxe můžete vaporizovat jednu dávku na třikrát.

 

3. Jak se čistí vaporizér Extreme Q?

 

– Znečištěné skleněné součástky a ocelová sítka se nejsnadněji vyčistí namočením na několik hodin v izopropylalkoholu. Alkohol rozpustí olejíčky a další nečistoty, které se usadily uvnitř. Pak je opláchněte proudem horké vody.

 

– Špinavý balónek nelze vyčistit, ale výrobce je speciálně vytvořil tak, abyste je mohli vyměnit sami. Lze si dokoupit náhradní balónky nebo použijte jednoduchý způsob ve stylu „udělej to sám“: potřebujete fólii na pečení, na kterou nasadíte skleněnou trubici s kroužkem, stejně jako u balónků, které jsou součástí balení.

Chcete-li vyčistit tento model, doporučujeme vám THCleaner.


Dejte nám vědět, které z našich rad se vám nejvíce hodily. Znáte ještě nějaké tipy? Napište!

Join the discussion

Let your opinion be heard, add your comment!

Copyright © 2017 VapeFully | All vaporizers sold on this website are intended only for aromatherapy use.